İlk Kez Gidenlere Kapsamlı Londra Gezi Rehberi

Londra, her dalışta yeni şeyler keşfedilen büyük bir okyanus adeta! Gezi notlarını ve tavsiyeleri okumadan plan yapmayın…

Bu başkente ilk kez seyahat edecekler ya da daha önce gidip yeni yerler keşfetmek isteyenler için hazırladığımız Londra Gezi Rehberi‘nde şehrin önemli mekanlarını, enteresan bulduklarımızı ve favorilerimizi bulacaksınız. Şehrin tüm olanaklarından bahsederek büyük resmi göstermek istiyoruz ama bir yandan da seçenekler arasında boğulmamanız için olmazsa olmazları not ettik.

“Yolculuklar bizi kendimize geri getirir.” Albert Camus

Gezi yazımıza başlamadan önce Londra vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okuyarak vize işlemlerini hızlandırabilirsiniz. Eğer gezi için çok kısıtlı vaktiniz varsa Günübirlik Londra Gezisi yazımız tam size göre.

Londra Gezisinde Yapmadan Dönmeyin

1- Big Ben İle Selfie Çekin

 

Big Ben (Elizabeth Kulesi), Londra’da Westminster Sarayı’nın yanındaki ünlü saat kulesi. Dünyanın en büyük ikinci dört yüzlü saatidir. “Big Ben” aslında saat kulesinin çanının adıdır, ancak zamanla halk tarafından tüm yapıyı belirtmek için kullanılır olmuştur. Dünyanın en çok Selfie çekilen yerleri arasındadır.

2- British Museum’da Ücretsiz Gezin


British Museum, İngiltere’nin Londra şehrinde Dünya’nın her yanından getirilen seçkin Antik çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonlarını kapsayan çok büyük bir müzedir. Giriş ücretsizdir ve Cuma günleri gece 10’a kadar açık.

Dünyada en büyük parklardan biridir. 142 hektarlık bir alana yayılan kraliyet parkı içerisinde bir de göl bulunur. Göldeki kaz ve ördekleri besleyebilirsiniz ama dikkat edin bazen sizin de tadınıza bakmak isteyebilirler.

4- İngiliz Çayı İçin

İngilizlerin 5 çayı meşhurdur ancak epey de pahalı olduğunu söylemekte fayda var. Eğer gerçek İngiliz çayı içip biraz da dinlenmek istiyorsanız Twings Çay mağazalarına uğrayabilirsiniz. Ücretsiz tadımlıklardan bakabilir ya da oturup daha uzun kalabilirsiniz.

Avrupa’nın en yoğun en büyük alışveriş caddesi. İstiklal caddesi gibi düşünün ama daha büyüğü. Birçok ünlü markanın mağazası var ve her bütçeye uygun AVM bulunuyor. Ayrıca karnınız acıkırsa Simit Sarayı’na da gidebilirsiniz.

Londra’da Yemek Tavsiyeleri

♥ ÖNEMLİ ♥  Gittiğiniz yerlerde domuz eti yemekten çekiniyorsanız bunu garsona söylediğinizde size mutlaka doğru bilgiyi verecektir. Bi kaç yerde bunu yaşadık. Garson domuz eti dışında yemekleri olmadığını söyledi ve bizde oradan ayrıldık. Bu konuda gönlünüz rahat olabilir.

Londra’nın Gözünden Bakın

 

Londra’da gezmenin başka bi yolu

da bisiklet. Trafiğin soldan aktığını unutmadan özgürce Londra sokaklarında gezebilir bisiklet park yerlerinden faydalanabilirsiniz. Çeşitli bisiklet kiralama servisleri var biz şu siteden kiralayıp istediğimiz kadar gezdik ve sadece 5 Pound verdik. Daha önceden bisiklet kullanmadıysanız bu alternatifi iki kez düşünün.

Sizin Londra’ya ilk kez gidecekler için tavsiyeleriniz ne olurdu? Başınıza gelen ilginç bir olayı anlatır mısınız?

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

www.mr.london || Excited to announce that @MrLondon’s 2nd photographer is @tmnikonian – a staple contributor to this channel. 🙏🏼 He keeps pushing himself to take better and better pictures and we’re pleased to be making Mr.London prints and canvases using 3 of his best and most iconic #London photos. These are 2 of his 3 photos. We’re keeping one a surprise! 😱 The prints will be available to order from Friday 30th via www.mr.london which also launches on Friday. International delivery is available. 😎 @tmnikonian joins @rontimehin for the new Mr.London series. Tomorrow we announce a 3rd. 🎉 Who wants one of these prints on their wall?! 👇🏼👇🏼👇🏼 // #thisislondon #london

@LONDON (@london)’in paylaştığı bir gönderi ()

booked.net

Şu kategoriye gönderildi: Gezi Şu etiketin altına yerleştirildi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir